Korupcijos prevencija

VŠĮ PAKRUJO LIGONINĖS VADOVO KREIPIMASIS

LIGONINĖJE KORUPCIJA NETOLERUOJA

 

Kiekvienas pacientas, pasirinkęs gydymą VšĮ Pakruojo ligoninėje, sulauks ne tik profesionalios, kokybiškos pagalbos, gydymo ir slaugos, bet ir nuoširdaus dėmesio, malonaus bendravimo. Mūsų ligoninėje gydytojams ir slaugytojoms pati didžiausia padėka už gydymą – Jūsų šypsena, tvirtas, nuoširdus rankos paspaudimas ir Jūsų ištartas AČIŪ.

Korupcijos prevencijai ligoninėje skiriamas ypatingas dėmesys, darbuotojai išklausė ne vieną paskaitą korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje tema, ne kartą pranešimais kreiptasi į pacientus bei jų artimuosius, raginant atsisakyti korupcinių veikų.

Mieli pacientai ir jų artimieji, neverskite gydytojų ir slaugytojų patirti nepatogumų primygtinai siūlydami atsidėkoti už gydymą dovanomis, pinigais. VšĮ Pakruojo ligoninėje tai netoleruotina.

Direktorius Vygantas Sudaris


 

PRANEŠKITE APIE GALIMĄ KORUPCIJĄ

Viešosios įstaigos Pakruojo ligoninės administracija yra suinteresuota, kad ligoninėje nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimas, ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą). Už šiuos korupcinio pobūdžio veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

VŠĮ Pakruojo ligoninės administracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

Asmenis, susidūrusius su galimai korupcinio pobūdžio veika ligoninėje, kviečiame netylėti, o apie tai pranešti. Apie galimą korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar kitas tapataus pobūdžio teisės pažeidimus galite informuoti ligoninės pasitikėjimo telefonu (8 421) 6 90 10 darbuotoją, atsakingą už korupcijos prevenciją, arba raštu  Pakruojo ligoninės direktorių. Ant voko ar rašto būtina nurodyti asmeniškai direktoriui, viešoji įstaiga Pakruojo ligoninė, L. Giros  g. 3, LT- 83150 Pakruojis. Anonimiškumas garantuojamas!

Taip pat apie galimą korupcijos atvejį (-us) Pakruojo ligoninėje galite pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai:

 • raštu (ant voko būtina nurodyti – asmeniškai ministrui arba Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjui, Sveikatos apsaugos ministerija, Vilnius, Vilniaus g. 33),
 • Sveikatos apsaugos ministerijos nemokamo informavimo telefonu 8 800 66 004,
 • Sveikatos apsaugos ministerijos priimamojo telefonu Vilniuje (8 5) 268 51 10, 268 51 08 (darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val., išskyrus penktadienį – nuo 8 val. iki 15 val. 45 min.),
 • elektroniniu paštu vytautas.sveikauskas@sam.lt; ramunas.danys@sam.lt; nadezda.klociok@sam.lt Kreipiantis raštu pageidautina nurodyti:
 • vardą, pavardę;
 • gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);
 • ligoninės darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas ir ligoninės pavadinimą;
 • skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes.

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyrių, priimami Sveikatos apsaugos ministerijoje, Vilniuje, Vilniaus g. 33, 422 kabinetas (telefonai: 266 14 95, 260 47 08).

VŠĮ Pakruojo ligoninės administracija atkreipia gyventojų dėmesį, kad nei ligoninė, nei Sveikatos apsaugos ministerija neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

STT apie korupciją galima pranešti:

 • raštu,
 • palikti pranešimą STT svetainėje pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia“ ar paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją“,
 • visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis),
 • elektroniniu paštu pranesk@stt.lt,
 • faksu (8 5) 266 3307.
 •           Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į STT pareigūnus, priimami STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba STT teritoriniuose padaliniuose:
 • Kaune, Spaustuvininkų g. 7;
 •  Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22;
 •  Šiauliuose, Vilniaus g. 140;
 •  Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

 


 

KORUPCIJOS PREVENCIJOS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO 2017 -2019 METAMS PRIEMONIŲ PLANAS VŠĮ PAKRUOJO LIGONINĖJE

KORUPCIJOS PREVENCIJOS VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS PAKRUOJO LIGONINĖJE PROGRAMA

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS PAKRUOJO LIGONINĖS DARBUOTOJŲ, SUSIDŪRUSIŲ SU GALIMA KORUPCINIO POBŪDŽIO NUSIKALSTAMA VEIKA, ELGESIO TAISYKLĖS

DOVANŲ AR PASLAUGŲ PRIĖMIMO IR TEIKIMO APRIBOJIMŲ TVARKOS APRAŠAS

JEI ESI VALSTYBĖS TARNAUTOJAS (AR JAM PRILYGINTAS ASMUO) IR SUSIDŪREI SU KORUPCIJA, TURI ŽINOTI ! (ATMINTINĖ)

VšĮ Pakruojo ligoninė 2018 m. Visos teisės saugomos.